Vārda dienu šodien svin: Daina, Dainida, Dainis

AKTUĀLAS IZMAIŅAS skolas transportam no 26.oktobra līdz 30.oktobrim!

Saistībā ar dažādajiem ierobežojumiem mācību procesa organizēšanā, esam veikuši izmaiņas skolas autobusu izbraukšanas laikos pēcpusdienās, kad skolēni tiek vesti mājās no skolas! No rītiem autobusi kursēs, kā parasti.
SUNTAŽI - LAUBERE- izbraukšana no skolas PLKST. 14:10 (Oranžais autobuss), iepriekš izbrauca plkst. 16:00
SUNTAŽI - SIDGUNDA- izbraukšana no skolas PLKST. 14:10 (Lielais autobuss), iepriekš izbrauca plkst. 16:00
SUNTAŽI - JUGLA (pa asfalta ceļu)- izbraukšana no skolas PLKST. 14:10 (Dzeltenais autobuss), iepriekš izbrauca plkst. 15:40
SUNTAŽI - JUGLA (pa grants ceļu)- izbraukšana no skolas PLKST. 14:30 (Dzeltenais autobuss), iepriekš izbrauca plkst. 16:00
SUNTAŽI -VIRŠUKALNS-COPES - izbraukšana no skolas PLKST. 14:40 (Oranžais autobuss), iepriekš izbrauca plkst. 16:40
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām. Šobrīd izmaiņas aktuālas uz brīdi, kamēr 7.-12. klase mācās attālināti (no 26.-30.oktobrim) un interešu izglītības nodarbību/pulciņu organizēšana pārējām klasēm ir ierobežota.
Suntažu vidusskolas direktors Mārtiņš Leja

6.b klases mācību ekskursija uz Līgatni

6bmazsĶerot pēdējos rudens mirkļus, mēs, 6.b klases skolēni, 15.oktobrī devāmies mācību ekskursijā uz šī gada iecienītāko maršrutu - uz Līgatni. Lai gan diena solījās būt ļoti lietaina un auksta, tas mūs neapturēja izbaudīt rudenīgo skaistumu un dabas apstākļus. Sākumā, bruņojušies ar lietusmēteļiem, devāmies apraudzīt Līgatnes dabas takās esošos dzīvnieciņus, daudzi no tiem slēpās savos mitekļos, taču alņu ģimene priecēja mūs pavisam tuvu, lai varam aplūkot viņu auguma varenību.
Tālāk devāmies uz Līgatnes pārceltuvi – prāmi pār Gauju, kura kā izrādās ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Skolēniem atļāva arī iemēģināt roku un palīdzēt pašiem pārcelties no viena krasta uz otru.
Un kur tad bez izklaidēm – šoreiz tas bija tīklu parks, kur varēja izskraidīties pēc sirds patikas, taču rezultāts arī neizpalika, visi kā viens slapji, bet laimīgi.
6.b klases audzinātāja Ilona Kārkliņa

Skolotāju dienas noskaņas

maliSkolotāju diena ir divpadsmito kopdarbs. Katrs ielika savu daļu. Kāds vairāk, kāds mazāk, bet iesaistījās pilnīgi visi tik, cik varēja. Idejas lidoja pa galvām jau no 2.septembra, tad arī tika nolemts – Kangaru kalnu purva taka. Divi faktori, kas nedaudz mulsināja: skolotāji tur bija bijuši pavasarī un, ko tad, ja lietus. Tāpēc afišā iekrita teikums – ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Pēc vietas izvēles audzināšanas stundā lēmām, ko darīsim. Nākošajā nedēļā izlēmām gandrīz visu scenāriju. Uz papīra to uzlika Artis. Uzreiz bija skaidrs, kur cienāsim skolotājus ar pašu ceptiem gardumiem. Bet katra pieturas punkta darbību, kas un kā izlēma paši. Sēnes pirmajā kontrolpunktā ceturtdienas vakarā pa mežiem skrēja meklēt Artis, Santa un Daniels. Piektdien visu rītu klasē tika cilātas sēņu enciklopēdijas un interneta resursi, lai saprastu, kurš ir pareizākais nosaukums. Uz takas par šo posteni atbildēja Linda, kura arī apguva sēņu nosaukumus. Milzu pūpēdi savā dzīvē rokās turēju pirmo reizi.Tas bija mans lielais pārsteigums šajā dienā.
Nākošajā postenī sākotnējais Arta ieteikums bija salasīt dzērvenes un salikt mazos plastmasas spainīšos. Diemžēl tas īsti neizdevās, jo, kā zināms, septembra beigās visiem ir grūti ar finansēm un, lai kaut ko nopirktu vajag naudu. Tā tapa ideja par auduma sainīšiem-nastiņām no košas drāniņas ar mežģīnīti apdarinātas. 25 drāniņas tapa ceturtdienā, pusnakts laikā – 2 1/3 stundā. Labas sanāca. Piektdienā salikām iekšā dzērvenes. Tās trešdienas pēcpusdienā pa Kangaru purvu meklēja Artis, Daniels un Santa. Purvs iedeva kādu puslitru, tad bija jālūdz palīdzība Ropažu puses lasītājiem un tās bija pēdējās ogas. Kristiāns apmācīja skolotājus makšķerēt rudens vitamīnu devu.
Tad bija skolotāju apmācība šaušanā ar loku. Daniels ar Santu ļoti labi atrisināja situāciju, kad saprata, ka mērķis pie priedes ir jāpiesien, taču auklas nav. Atjautīgi izgāja no situācijas. Es priecājos par viņu izdomu.
Tīna divas dienas pierakstīja jautājumus par klases biedriem un vāca faktus par viņu dzīvēm. Uz šiem jautājumiem tika atbildēts nākošajā postenī.
Pie ezera Skolotāju fotografēšanās, un visus vēsturiskos brīžus iemūžināja Artis.
Tad jau bija kāpšana tornī, kur visu pieskatīja Annija un salika uz galdiņa divpadsmito ceptos kārumus. Katrs izcepa savu kārumu. Mana doma -palikt lejā- tika nocirsta pašā saknē, kad Artis mani sagaidīja un teica: “Skolotāj, jūs taču arī nāksiet!” Bija jau jākāpj, ko tik neizdarīsi, ja Audzēkņi lūdz.
Tur mani jau viņi sagaidīja – manējie divpadsmitie un kolēģi. Tas bija jauki. Un kādu fantastiku laiku mums iedeva šajā dienā Dieviņš. Vislabāko. Un skolēni mums Suntažos arī ir vislabākie. Kopumā visi centās, lai šī diena ir skaista un izdevusies. No rīta 12.klases Annija, Kristiāns, Linda sagaidīja ar zaļiem vīstoklīšiem, kuros lidoja tikai labas domas. Pārējo klašu skolēni centās sameklēt savus skolotājus ar ziediņiem.
Paldies visiem un īpaši manējai zelta klasei!
Pēc nedēļas notika Suntažu vidusskolas darbinieku rudens ekskursija Preiļu pusē. Māksla/izglītošanās/relaksācija/degustācija un daudz pozitīvu emociju. Viesojāmies pie metālmākslinieka un porcelāna meistares, uzņēmējas "Pamkūku" brenda radītājas, vīngliemežu audzētavā Preiļos, apskatījām Preiļu pilsētu lieliskas dziedošas gides Irēnas vadībā. Ekskursiju organizēja skolotāja Ilze Ludāne.
Teksts:Lolita Villere
Foto: Lolita Villere, Gunta Būmeistare

“Meža dienu” projekta noslēgums

meza12. oktobrī skolā notika “Meža dienu” projekta noslēgums. Kopīgiem spēkiem, piedaloties  ainavu arhitektei un projekta “Meža dienas 2020” koordinatorei Senijai Smiltniecei, mežzinim Jānim Lindem, 7. klases audzēkņiem, skolotājām, skolas tehniskajiem darbiniekiem, Suntažu pagasta pārvaldes vadītājam Valdim Ancānam un skolas direktoram Mārtiņam Lejam, iestādīti 3 dažādu sugu un vainaga formu kokaugi - sudraba liepa, sarkanlapu plūškoks un nokarenais bērzs.
Projekta īstenošanu sekmēja skolas saimnieka un projekta dalībnieka Armanda Andževa atsaucība un operatīva materiālu iegāde, skolas tehnisko darbinieku iesaiste nepieciešamajos darbos, visos projekta realizācijas posmos. Tāpat gribu atzīmēt Suntažu pagasta galvenās grāmatvedes Helgas Elksnes atsaucību un ieguldījumu finansiālajās niansēs, kā arī pagasta pārvaldes vadītāja Valda Ancāna morālo atbalstu atsevišķos SOS signāla gadījumos.
Pils parka rudenīgajā ainavā varēs noraudzīties  no balkoniņa, kas nu jau ieguvis ērtas sēdvietas un drīzumā tiks papildināts ar atbilstošiem gaismas ķermeņiem.
Gribas cerēt, ka mūsu skolēni arī izjutīs tādu pašu lepnumu par katru sakopto stūrīti mūsu pils apkārtnē kā to izjūt skolas darbinieki un projekta īstenotāji.

Gunta Būmeistare, projekta “Pils parka rozes” koordinatore

Muzikāla izglītojoša programma “Ceļojums skaņu pasaulē”

opera9. oktobrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Suntažu vidusskolā viesojās 3 izcili mākslinieki, piedāvājot skolēniem muzikālu izglītojošu programmu “Ceļojums skaņu pasaulē”. Atziņas pēc pasākuma: labs, izglītojošs materiāls mācību priekšmetā “mūzika” par opermūziku, mūzikas stiliem, ievērojamiem latviešu komponistiem. Bija dzirdamas dažādu komponistu harmoniskās krāsas solodziedājumos balsij un klavierēm: romantiskas noskaņas franču komponistu Ž.Masnē, Š.Guno, Ž.Bizē, itāļu komponistu Dž.Pučīni, I.Katalāni ārijas, kā arī latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu kamermūzikas opusi. Šarmantā operdziedātāja Evita Teterovska virtuozi pārslēdzās no viena žanra citā, no viena operas tēla uz nākamo. Mūzika savijās ar aizraujošiem stāstiem par mūziku, operas un kamerdziedāšanas  žanru un personīgi pieredzētiem notikumiem mūzikas laukā. Lieliskais stāstnieks Augusts Zilberts rosinošās sarunās par profesionālajām vērtībām un izglītību mūža garumā iesaistīja arī skolēnus. Profesors Ventis Zilberts demonstrēja virtuozu klavierspēli, kas bērnu acīm lika ieplesties izbrīnā. Bet 10. klase mācību priekšmetā “Kultūras pamati”  Kultūras dienasgrāmatā varēs veikt ierakstus par  kultūras pasākumu daudzveidību un cilvēciskā faktora ietekmi uz publiku.

Projekts “Pils parka rozes” noslēdzies

rozesŠogad Ogres pašvaldība iesniedza pieteikumu biedrības "Latvijas Pašvaldību savienība" izsludinātajā projektā "Meža dienas 2020", kura devīze šogad ir "Meža nozare: skaista ainava un mežsaimniecība ekonomikai".
Ogres novada pašvaldība konkursā piedalījās ar ieceri labiekārtot Suntažu muižas parku, ierīkojot ainavisko rožu dobi un stādot kokus. Lai sagatavotu rožu dobi, skolas darbinieku grupa “Vidusskolas darbinieki”, direktora Mārtiņa Lejas mudināti,  iesniedzām  projektu “Pils parka rozes” Ogres novada pašvaldības projektu konkursā “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, iegūstot finansējumu par kopējo summu 1468.56 EUR. Jūnijā tika uzsākts labiekārtošanas process: nospraustas precīzas dobes robežas, pārstādīti esošie apstādījumi, novecojušie utilizēti. Zemes virskārtas norakšanai nācās iesaistīt smago tehniku. Tika izrakta jaunās dobes teritorija, attīrīta no saknēm, nezālēm. Šos darbus tveicīgajās jūnija dienās veica skolas tehniskie darbinieki, t.sk. projekta dalībnieki.

Covid 19

cJa nokļūšanai uz SUNTAŽU VIDUSSKOLU tiek izmantots sabiedriskais transports vai skolas nodrošinātie autobusi, tajos no 7. oktobra drīkst pārvietoties tikai ar deguna un mutes aizsegiem (medicīnas maskas, vienreiz lietojamās maskas vai auduma maskas, kuras var izgatavot paši un lietot daudz reizes, tās atbilstoši kopjot). Bez mutes un deguna maskām skolēni transportā netiks ielaisti un mācību diena tiks atzīmēta, kā nepamatoti kavēta.
Apzinoties to, cik grūti ir tik īsā laikā sagādāt maksas, līdz 12.oktobrim skolas autobusos kā degunu un mutes aizsegs var tikt izmantota šalle vai lakatiņš.
Konteksts:

Meža diena pirmsskolniekiem.

mezaaEs tur biju, man tur tika viena līka baravika...
Meža diena piecgadīgo, sešgadīgo grupās izdevusies.
Spaiņi un vēderi pilni ar meža veltēm.
Prieks un pārdzīvojums sirsniņās!
Viss pārnestais izpētīts, sašķirots un sagrupēts.
Informāciju sagatavoja Dita Barkāne un Edīte Strīķe
 
 
 

Sveiciens visiem Miķeļdienā!

mikeliTicējums saka, ka Miķeļdienā godāt vajag maizi, tāpēc uz galda jāstāv rupjmaizes šķēlei, ko pirms gulētiešanas jānosmērē ar medus karoti un jānoēd, tad ziemā būs spēks.
Informāciju sagatavoja Ira Andersone
 
 
 
 
 

Rudens ziedu un sēņu izstāde

pukesRudens atnāk ne tikai ar īsākām dienām, bet arī ar dabas krāsošanos – tāpēc, lai izbaudītu rudens krāsu daudzveidību, Suntažu vidusskolā no 14.-18. septembrim notika rudens sēņu un ziedu izstāde, ko organizēja bioloģijas skolotāja Ilona Kārkliņa ar skolēnu, viņu vecāku un kolēģu palīdzību. Atsaucība bija iepriecinoša – skolotāja Ira Andersone atnesa vairāk nekā 70 dažādu ziedu veidus, jo čakli bija 1.-5. klases skolēni, piemēram, Gustava mamma mums piegādāja 3,64 m garu saulespuķi, kuru, lai izvietotu, nācās nozāģēt īsāku. Arī par sēnēm nebija aizmirsts, daudzi skolēni atnesa jau gatavas sēņu kompozīcijas – varēja aplūkot gan baravikas, bekas, vilnīšus, gailenes u.c. un pat, ievērojot piesardzību, varēja manīt sarkano mušmiri. No ziediem ar savu krāsu daudzveidību mūs priecēja dažādu šķirņu dālijas, asteres, cinnijas, mārtiņrozes, bija iemaldījušās zilas krizantēmas (tās, kā noskaidrojām, bija krāsotas), fizāļi, amaranti, saulespuķes u.c. kā arī bija apskatāmi dažādi interesanti dārzeņi – mazie ķirbīši, arbūziņš, kartupeļi ar interesantām formām.

Tēva diena 2020

teva13.septembrī Tēva dienas sacensībās startēja 9 ģimenes. Dienu sākām un arī noslēdzām ar Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu, ko vadīja mūsu skolas absolvente- LSA studente Dana Leibome. Sportiskās, izzinošās un ģimeni saliedējošās aktivitātēs aizritēja saulainā svētdiena. Sīvā cīņā 1.vietu ieguva Gailīšu ģimene, 2.vietu izcīnīja Stiebriņu ģimene, bet 3.vietā ierindojās Sūnu ģimene. Tikai dažu punktu attālumā sekoja Barkānu, Keziku, Priežu, Panteļu, Gulbju un Karašnieku ģimenes. Paldies organizatoriem Danielam Buko, Ilonai Kārkliņai, Guntai Būmeistarei, skolēniem un skolotājiem par veiktajiem tiesnešu pienākumiem un Dinam Rudušam par muzikālo noformējumu.

 

 

 

 

 

 

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.